2018-09-08 16:0
      2018/2019 IV Liga Małopolska gr. wschodnia Kolejka 6
      Stadion Miejski w Tarnowie

Opis

ZKS Unia Tarnów 3:1 Bocheński KS ⚽ 64' Artur Biały (asysta S. Adamski) ⚽ 70' Łukasz Popiela (asysta P. Drozdowicz) ⚽ 82' gol samobójczy (asysta S. Adamski) Jaskółki pokonują u siebie Bocheński Klub Sportowy 3:1 w meczu 6. kolejki IV ligi małopolskiej. Do siatki rywala trafiali dziś Artur Biały i Łukasz Popiela, dla których były to pierwsze bramki w tym sezonie. Od początku spotkania obydwie ekipy postanowiły ruszyć do ataku. Nie było wzajemnego badania się i rozpoznawania terenu. W pierwszych minutach niezłą okazję do zdobycia gola miał Piotr Drozdowicz, ale nie udało mu się czysto przyjąć piłki i złożyć się do oddania strzału. Długich prostopadłych zagrań próbował Marcel Tyl, który szukał w polu karnym Łukasza Popieli, jednak bocheński golkiper czytał grę i wyłapywał podania naszego pomocnika. Szczęścia próbował także Dominik Wardzała, który kilkukrotnie uderzał z dystansu, ale za każdym razem niecelnie. Pierwszy groźny strzał w światło bramki padł po około kwadransie gry, a blisko napoczęcia rywala był Drozdowicz, którego obsłużył Wardzała. Bramkarz jednak obronił strzał. Oprócz tego dwie bardzo dobre okazje miał także Artur Biały po dośrodkowaniach Szymona Adamskiego z bocznego sektora boiska. Rywale również od samego początku byli aktywni w ofensywie, ale nie potrafili poważnie zagrozić Jaskółkom, a jakiekolwiek próby oddania strzału zatrzymywały się na naszych obrońcach. Dopiero w okolicach 30 minuty po dośrodkowaniu z rzutu rożnego musiał piąstkować Łukasz Lisak. Druga połowa rozpoczęła się od doskonałej szansy Patryka Orlika, który dostał piłkę na ok. 35 metrze. Bramkarz gości był źle ustawiony i nasz "Orzełek" miał okazję trafić z daleka do pustej bramki, ale minimalnie chybił. Kilka efektownych zagrań oglądaliśmy dziś za sprawą Łukasza Popieli, który najpierw próbował piętką uderzać po wrzutce z rożnego, a chwilę później w ten sam sposób odgrywał do kolegi. Po godzinie gry trener dokonał dwóch zmian - w miejsce Orlika i Wardzały na boisko weszli Kacper Ostrowski i Kacper Nytko. W 61 minucie po podaniu Drozdowicza, Biały złożył się do woleja, ale celownik naszego snajpera po raz kolejny był dziś ustawiony za wysoko. Próbować jednak warto i przekonaliśmy się o tym trzy minuty później. 64 minuta i 1:0 dla Unii! Dośrodkowania Adamskiego, po których zawsze czuć zapach gola, dziś nareszcie przyniosły oczekiwany efekt. Jego podanie wykorzystał Biały i skierował futbolówkę do siatki. Niestety radość Jaskółek nie trwała długo. Bochnianie wyrównali po ładnej akcji i zagraniu z lewej strony po ziemi. Piłka toczyła się równolegle wzdłuż linii bramkowej i rywale z kilku centymetrów strzelili gola na 1:1, tuż obok interweniującego Lisaka. Stracony gol w żaden sposób nie podłamał naszego zespołu. Drużyna rzuciła się do ataku i już minutę później prowadziliśmy 2:1! Popiela dostał piłkę w polu karnym od Drozdowicza i z zimną krwią wykorzystał szansę. Trzeciego gola w meczu, jak również w tym sezonie, szukał Marcel Tyl główkując po wrzutce rożnego. Tym razem się nie udało, ale o podwyższenie wyniku zadbał zawodnik Bochni. 82 minuta to kolejne przeszywające dośrodkowanie Adamskiego i rywale strzelili bramkę samobójczą. W końcówce trener wykorzystał zmiany - boisko opuścili Popiela, Drozdowicz i Adamski, a na płycie pojawili się Oskar Oszust, Patryk Chudoba i nowy zawodnik Karol Kuczek. Ten ostatni mógł wyraźnie zaznaczyć swój debiut po podaniu od Malisza, kiedy to ładnie odwrócił się w polu karnym i oddał niezły strzał, ale nie był w stanie pokonać bramkarza. W doliczonym czasie rywale próbowali jeszcze przycisnąć Jaskółki, jednak bez rezultatu.