1. kolejka: Unia Tarn贸w 5:0 Gos艂avia Gos艂awice

Marcin Klaus 2x, Filip Nytko, Damian Nowi艅ski 2x

Sk艂ad: Chrapusta, Kawa, Malisiewicz, Pasula, Klaus, Wo艂czacki, Bryl Szymon, Dulian, Nowi艅ski.

Rezerwa: Uriasz, Bartyzel, Bie艣, Nytko, Bryl Adam, Boryczko, Filip Sys艂o

Wczoraj podopieczni 艁ukasza Jamroga zadebiutowali w rozgrywkach III Ligi M艂odzik贸w meczem z Gos艂avi膮 Gos艂awice. By艂 to debiut niezwykle udany, gdy偶 m艂ode Jask贸艂ki zwyci臋偶y艂y a偶 pi臋cioma bramkami, nie trac膮c przy tym ani jednej.

Przewaga Unii by艂a widoczna ju偶 od pierwszych minut, g艂贸wnie dzi臋ki szybkiej grze na skrzyd艂ach. W 12 minucie przynios艂o to efekt w postaci gola na 1:0 autorstwa kapitana Marcina Klausa. Chocia偶 pierwsza po艂owa toczy艂a si臋 pod dyktando Jask贸艂ek, trudno by艂o udokumentowa膰 przewag臋 z powodu niedostatecznej skuteczno艣ci lub s艂abego ostatniego podania. Swoje szanse mieli m.in. Jakub Bartyzel, kt贸ry dwukrotnie wychodzi艂 "sam na sam" z bramkarzem oraz Jacob Wo艂czacki, kt贸ry strza艂em z dystansu pr贸bowa艂 pokona膰 bramkarza go艣ci.

W 22 minucie sami sprowokowali艣my gro藕n膮 sytuacj臋 dla Gos艂avii przez nieporozumienie naszego bramkarza i obro艅cy. Na szcz臋艣cie pi艂ka o centymetry przesz艂a obok bramki. Unia ca艂y czas stara艂a si臋 wymienia膰 szybkie podania, a dwukrotnie 艂adn膮 akcj臋 rozprowadzi艂 aktywny Szymek Bryl, jednak wynik wci膮偶 pozostawa艂 ten sam.

Pierwsz膮 po艂ow臋 sko艅czyli艣my mocnym akcentem w 29 minucie po indywidualnej akcji Filipa Nytko, kt贸ry zdoby艂 gola na 2:0.

W drugiej po艂owie nadal mieli艣my problem z wyko艅czeniem - w 12 i 13 minucie nie trafi艂 Filip Sys艂o. Dopiero w ostatnich dziesi臋ciu minutach Jask贸艂ki rozwi膮za艂y worek z bramkami, a g艂贸wnym bohaterem okaza艂 si臋 Damian Nowi艅ski. Najpierw wyko艅czy艂 sk艂adn膮 akcj臋 ca艂ego ca艂ego zespo艂u, a chwil臋 p贸藕niej dzi臋ki indywidualnym umiej臋tno艣ciom podwy偶szy艂 na 4:0.

Wynik ustali艂 ten, kt贸ry rozpocz膮艂 festiwal strzelecki, czyli Marcin Klaus.