5. kolejka MLJM: Sandecja Nowy S膮cz 4:0 Unia Tarn贸w

2018-09-01 18:08:26

5. kolejka Ma艂opolska Liga Junior贸w M艂odszych

Sandecja Nowy S膮cz 4:0 Unia Tarn贸w (2:0)

Sk艂ad: Hajduk - Czech (Micha艂ek), Ciszek (W贸jcikowski/ (Kiero艅ski)), J臋kosz (Bennour-Hamza), 艁azarz - Mr贸z, Bibro - Smagacz, Chwistek, Bryl (Ja艣kiewicz) - Matyjewicz

Juniorzy m艂odsi opromienieni zwyci臋stwem w dobrym stylu z Dalinem My艣lenice pojecha艂y szuka膰 punkt贸w i potwierdzenia dobrej dyspozycji na mecz z liderem tabeli - Sandecj膮 Nowy S膮cz. Niestety rywal potwierdzi艂, 偶e nieprzypadkowo zajmuje pierwsze miejsce i odni贸s艂 przekonywuj膮ce zwyci臋stwo.

Pocz膮tkowe minuty nie wskazywa艂y na kl臋sk臋 tarnowian. Zesp贸艂 Sandecji ustawi艂 si臋 w 艣rednim pressingu i wyczekiwa艂 na b艂臋dy Unii w wyprowadzaniu pi艂ki. Jask贸艂ki, podobnie jak w meczu z Dalinem, kiepsko operowa艂y w 艣rodkowej strefie boiska i ci臋偶ar rozgrywania spad艂 na obro艅c贸w, kt贸rzy przez to nara偶ali si臋 na kontrataki Sandecji.

Po pocz膮tkowym okresie badania si艂, zesp贸艂 z Nowego S膮cza wyprowadzi艂 dwa kontrataki. Te doprowadzi艂y do rzut贸w ro偶nych, po kt贸rych pad艂y bramki. Mi臋dzy czasie przy jednej ze straconych bramek, kontuzji nabawi艂 si臋 Karol Ciszek, a w jego miejsce wszed艂 Jakub W贸jcikowski.

Zesp贸艂 Unii, nie licz膮c sta艂ych fragment贸w, nie stworzy艂 w tej cz臋艣ci meczu 偶adnego zagro偶enia dla Sandecji. Co wi臋cej, w jednej z akcji, w trakcie walki o g贸rn膮 pi艂k臋, 艂uk brwiowy rozci膮艂 Pawe艂 J臋kosz i konieczna by艂a zmiana w formacji obronnej.

Drug膮 po艂ow臋 rozpocz臋li艣my, niestety, kolejn膮 zmian膮. Kontuzjowany Kuba W贸jcikowski musia艂 opu艣ci膰 plac gry, a zast膮pi艂 go Gabriel Kiero艅ski.

Na pocz膮tku wydawa艂o si臋, 偶e Unia mimo s艂abszej pierwszej po艂owy oraz problem贸w personalnych, jest w stanie powalczy膰 o korzystny rezultat w tym meczu.

Jednak oko艂o 60 minuty zn贸w odezwa艂y si臋 demony, czyli zachowanie przy sta艂ych fragmentach gry i zawodnicy Sandecji podwy偶szyli wynik na 3:0. Z tarnowskiego zespo艂u zupe艂nie usz艂o ju偶 wtedy powietrze i Sandecja do艂o偶y艂a kolejnego gola na 4:0 (wed艂ug obserwator贸w, z pozycji spalonej).

Cztery stracone bramki i trzech straconych graczy - ale przecie偶 po burzy zawsze wychodzi s艂o艅ce!