4. Kolejka: Unia Tarn贸w 2:2 Luba艅 Maniowy

2018-08-26 10:55:37

Unia Tarn贸w 2:2 Luba艅 Maniowy (0:2) Remisem zako艅czy艂 si臋 mecz 4. kolejki pomi臋dzy Uni膮 Tarn贸w a Lubaniem Maniowy. Jask贸艂ki zafundowa艂y nam dzi艣 pe艂ne emocji popo艂udnie i pomimo straty dw贸ch bramek, zdo艂a艂y wyszarpa膰 jeden punkt dzi臋ki trafieniom Dominika Wardza艂y i Marcela Tyla w doliczonym czasie gry. Spotkanie rozpocz臋艂o si臋 od gro藕nie wygl膮daj膮cego starcia w polu karnym Unii. Gracz Lubania po kolizji z Lisakiem i interwencji medyk贸w musia艂 opu艣ci膰 boisko.聽 Strata podstawowego zawodnika ewidentnie podra偶ni艂a zesp贸艂 go艣ci, u kt贸rego ju偶 podczas rozgrzewki wida膰 by艂o prawdziwie bojowe nastawienie. Rywale grali agresywnie, naciskali na nasz zesp贸艂 i szybciej dochodzili do pi艂ek, co pozwala艂o im na stwarzanie dogodnych sytuacji. Efekty przysz艂y w 24. minucie, kiedy po dobrej akcji bramk膮 na 0:1 otworzyli wynik meczu. Go艣cie po zdobyciu gola nie cofn臋li si臋 i ci膮gle sun臋li z atakami, ale do przerwy rezultat si臋 nie zmieni艂. Druga cz臋艣膰 zacz臋艂a si臋 fatalnie, poniewa偶 ju偶 w 49. minucie s臋dzia podyktowa艂 jedenastk臋 dla Lubania. Go艣cie wykorzystali sta艂y fragment i mogli cieszy膰 si臋 z dwubramkowej przewagi. Trener Unii szybko zareagowa艂 wprowadzaj膮c na boisko Drozdowicza, Nowaka i Wardza艂臋. Zmiany sprawi艂y, 偶e Jask贸艂ki zacz臋艂y wybudza膰 si臋 z koszmarnego snu. Ju偶 chwil臋 p贸藕niej 艣wietn膮 g艂贸wkow膮 okazj臋 mia艂 Witek po do艣rodkowaniu Adamskiego z rzutu wolnego, ale trafi艂 niecelnie. Przewaga naszego zespo艂u ros艂a w miar臋 up艂ywu czasu. Idealn膮 szans臋 na zdobycie bramki kontaktowej mieli艣my w 63. minucie. Tym razem arbiter po faulu go艣ci, wskaza艂 na wapno po drugiej stronie boiska. Do karnego podszed艂 nasz najlepszy snajper z zesz艂ego sezonu Artur Bia艂y, ale bramkarz Lubania odbi艂 pi艂k臋 i obroni艂 strza艂 przed艂u偶aj膮c rado艣膰 swojego zespo艂u. Jask贸艂ki co rusz przeprowadza艂y ataki praw膮 stron膮 boiska, gdzie szar偶owa艂 Adamski. Jego ci膮g艂e do艣rodkowania w ko艅cu przynios艂y oczekiwany efekt. W 75. minucie super rezerwowy Wardza艂a trafi艂 na 1:2 i da艂 kibicom nadziej臋 na korzystne rozstrzygni臋cie. Go艣cie stracili sw贸j animusz ofensywny, natomiast Unia walczy艂a do samego ko艅ca i zaanga偶owanie zosta艂o docenione. W doliczonym czasie gry, kiedy wydawa艂o si臋 ju偶, 偶e 3 punkty pojad膮 do Lubania, Marcel Tyl zdecydowa艂 si臋 na uderzenie z dystansu i trafi艂 na 2:2! Przepi臋kny gol naszego pomocnika zapewni艂 Unii jedno oczko i chocia偶 chcieli艣my wi臋cej, doceniamy zdobycz punktow膮. Dzi臋kujemy za wsparcie!   Sk艂ad: 艁ukasz Lisak - Jacek Malisz, Robert Witek, Pawe艂 W臋grzyn - Kamil Tyrka (Mateusz Nowak 55'), Patryk Orlik (Domninik Wardza艂a 55'), Marcel Tyl, Kacper Nytko (Piotr Drozdowicz 53')聽 - Artur Bia艂y, 艁ukasz Popiela, Szymon Adamski