Każdy punkt na wagę złota...

2018-06-02 19:04:54

W najbliższą niedzielę 3 czerwca piłkarze Unii Tarnów w ramach 32 kolejki III ligi gr. IV wyjeżdżają do Chełma na pojedynek z miejscową drużyną Chełmianki.

Już tylko 3 kolejki pozostały do ostatecznych rozstrzygnięć w ligowych rozgrywkach. Tarnowiane po ostatniej porażce u siebie z Wisłą Sandomierz 0-2, bardzo skomplikowali sobie sytuację w ligowej tabeli, ponieważ zajmują obecnie 14 miejsce i nad strefą spadkową mają już tylko 3 punkty przewagi. Warto również podkreślić że drużyny Podlasia Biała Podlaska, JKS-u Jarosław oraz Karpat Krosno które gonią Unię a obecnie znajdują się w strefie spadkowej, mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie więcej.

Nasi najbliżsi rywale po 31 rozegranych spotkaniach plasują się 4 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 56 punktów. Piłkarze Chełmianki od początku rozgrywek plasują się w czołówce ligowej tabeli. Podopieczni trenera Artura Bożyka, wygrali do tej pory 16 spotkań, 8 zremisowali i ponieśli 7 porażek. W rundzie jesiennej tarnowska Unia przegrała na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1-3. Honorowe trafienie dla Unii zdobył Damian Lubera.

„Jaskółki” w niedzielne popołudnie czeka bardzo ciężki wyjazdowy mecz, ale piłkarze trenera Daniela Bartkowskiego dobrze wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów.

Liczymy że tarnowiane wrócą z Chełma z tak bardzo potrzebną zdobyczą punktową.

Ł. Przeklasa

Powrót

Najnowsze wiadomości