Kolejny mecz o „sześć punktów”

2018-05-17 14:57:15

W sobotę 19 maja o godzinie 15:00 w ramach 29 kolejki III ligi gr. IV piłkarze Unii Tarnów na własnym stadionie podejmą zespół - Soły Oświęcim.

Po porażce w środowym zaległym spotkaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim 1-4, przed tarnowianami kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Drużyna naszych gości, prowadzona od początku 2018 roku przez trenera Tomasza Świderskiego, zajmuje obecnie 11 lokatę w ligowej tabeli i wyprzedza Unię o 4 punkty. Oświęcimianie odnieśli do tej pory w 28 rozegranych pojedynkach 9 zwycięstw, zanotowali 5 remisów i ponieśli 14 porażek. W rundzie jesiennej tarnowska Unia przegrała w Oświęcimiu aż 0-3. Teraz czas na rewanż.

Dla „Jaskółek to kolejny mecz który może zdecydować o utrzymaniu w ligowej tabeli. Tarnowianie w 2 ostatnich meczach zdobyli tylko 1 punkt i ich przewaga nad strefą spadkową zmalała do 4 punktów. Warto również dodać że goniące w tabeli Unię zespoły Spartakusa Daleszyce oraz Podlasia Biała Podlaska, mają 1 spotkanie rozegrane mniej od Unistów.

Liczymy że w tym spotkaniu, tak ważnym w kontekście układu w ligowej tabeli, piłkarze Unii zainkasują tak bardzo potrzebne 3 punkty.

Zapraszamy w sobotnie popołudnie na stadion miejski wszystkich kibiców Unii Tarnów. Emocji piłkarskich -gwarantujemy nie powinno zabraknąć.

Ł. Przeklasa

Powrót

Najnowsze wiadomości