Kolejny mecz o "sześć punktów"

2018-05-09 20:28:38

Runda wiosenna minęła już półmetek i coraz bliżej zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć na boiskach III ligi grupy IV.

Już w najbliższą sobotę kolejny mecz o ligowe punkty rozegrają piłkarze tarnowskiej Unii. Po ostatnim bardzo cennym zwycięstwie na własnym stadionie ze Spartakusem Daleszyce 3-2, tarnowianie udają się do Trzebini na kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie z drużyną miejscowego MKS-u. Będzie to pojedynek w ramach 28 kolejki.

Nasz najbliższy rywal po 27 rozegranych pojedynkach zajmuje 15 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów. Gospodarze najbliższego pojedynku zwyciężyli w 5 meczach, zremisowali 8 i ponieśli 14 porażek. Warto zauważyć że w drużynie z Trzebini 26 kwietnia br. doszło do zmiany trenera. Doskonale znanego w małopolskiej piłce Jerzego Kowalika, który pracował w Trzebini tylko przez okres 5 miesięcy, zastąpił Mariusz Wójcik. Pod wodzą nowego szkoleniowca MKS przegrał z Motorem Lublin 1-2 oraz pokonał Karpaty Krosno 3-1.

W rundzie jesiennej po zaciętym meczu w Tarnowie - Unia zremisowała z MKS Trzebinia 2-2. Bramki dla „Jaskółek” zdobywali Damian Lubera i Artur Biały.

Piłkarze Unii po ostatnim zwycięstwie, zwiększyli przewagę nad strefą spadkową do 7 punktów. Obecnie po 26 rozegranych pojedynkach tarnowianie zajmują 12 miejsce w tabeli. Przed „Jaskółkami” teraz seria spotkań z drużynami z drugiej połówki ligowej tabeli. Liczymy na zwycięską serię piłkarzy tarnowskiej Unii, która pozwoli zapewnić sobie cenne utrzymanie już na kilka kolejek przed końcem sezonu. Ł. Przeklasa

Powrót

Najnowsze wiadomości