W sobotę "Jaskółki" zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim

2018-03-15 14:17:48

Po długiej, 4-miesięcznej przerwie zimowej, piłkarze III ligi nareszcie wracają na ligowe boiska. Pierwotnie tarnowianie mieli zainaugurować rundę 10 marca meczem z Avią Świdnik, jednak większość meczów zostało odwołanych.

W najbliższą sobotę 17 marca o godzinie 15:00, w ramach 19 kolejki III ligi gr. IV piłkarze „Jaskółek” wyjeżdżają do Ostrowca Świętokrzyskiego na pojedynek z miejscowym KSZO. Nasz najbliższy rywal przerwę zimową spędził na 6 miejscu w ligowej tabeli, zdobywając w rundzie jesiennej 31 punktów. KSZO zanotowało 9 zwycięstw, 4 remisy i poniosło 4 porażki.

W przerwie między rozgrywkami w drużynie z Ostrowca doszło do zmiany trenera. Prowadzącego dotychczas zespół Tadeusza Krawca, zastąpił Przemysław Cecherz, ostatnio pracujący w III-ligowym Widzewie Łódź. Nowy trener dokonał kilku zmian w zespole sprowadzając Dawida Kamińskiego (Widzew Łódź), Adriana Olszewskiego (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Bartłomieja Smuczyńskiego (Bruk-Bet Termalica). Z wypożyczenia wrócił również Kacper Ziółkowski. Zespół KSZO opuścili: Rafał Gil (GKS Drogowiec Jedlińsk), Kamil Jakubowski (Olimpia Zambrów), Bartłomiej Tymoszuk oraz Karol Krupa (obydwaj Kamienna Brody).

W rundzie jesiennej na stadionie w Tarnowie Unia przegrała z KSZO 0-1 po bramce Tomasza Persony w 9 minucie meczu.

Tarnowskie „Jaskółki” natomiast do rozgrywek w rundzie wiosennej przystępują w prawie nie zmienionym składzie. Drużynę opuścił jedynie Krzysztof Wrzosek. Jego miejsce w zespole zajął Krystian Popiela, syn wychowanka Unii i byłego piłkarza „Jaskółek” - Jarosława, który co ciekawe na swoim koncie ma także 40 meczów w Ekstraklasie i 7 zdobytych bramek dla drużyny… KSZO (w latach 2001-2003). Tarnowianie po rundzie jesiennej zajmują 13 miejsce z dorobkiem 16 punktów. Zanotowali 4 zwycięstwa, 4 remisy oraz 9 razy schodzili z boiska pokonani. Piłkarzy trenera Daniela Bartkowskiego czeka bardzo trudne spotkanie, które rozpoczyna niezwykle ważna rundę w której Uniści walczyć będą o utrzymanie w III lidze.

Zachęcamy wszystkich kibiców Unii do wspierania głośnym dopingiem piłkarzy „Jaskółek” podczas spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim.

tekst: Ł. Przeklasa